BAŁWANKI

W tym roku zima nas rozpieszczała śniegiem. Bałwanki ze śniegu robiliśmy niemal podczas każdego wyjścia na dwór. Postanowiliśmy również zrobić bałwanki z papieru, by zostały z nami na dłużej. Podczas pracy plastycznej dzieci ćwiczyły wycinanie i precyzyjne wklejanie elementów w odpowiednie miejsce, tak by razem tworzyły estetyczną całość.

MALOWANIE LODEM

To, że uwielbiamy malować chyba wszyscy wiedzą- zwłaszcza Mamy które potem muszą prać ubrania pełne różnokolorowych plam od farb. I tym razem zajęcia plastyczne postanowiliśmy poświęcić na malowaniu. Nie było to jednak zwykłe malowanie farbami- malowaliśmy kolorowym lodem. Zdziwienie dzieci nie miało granic, a satysfakcja z pięknie wykonanej wspólnie pracy sprawiła, że resztę dnia nasze buzie były pełne uśmiechów.

MASA SOLNA

Dzisiaj na zajęciach omawialiśmy właściwości masy solnej. Udało się nam zrobić ową masę. Postanowiliśmy ulepić z niej bałwanki. Nasze prace wyglądały przeróżnie, niektóre bardziej podobne do bałwanków, niektóre mniej. Najważniejsze, że sama praca z masą solną sprawiła dzieciom dużo radości i doznań sensorycznych.

GIMNASTYKA

Każdego dnia z samego rana rozciągamy nasze ciała przy wspólnych tańcach i ćwiczeniach. Tym razem postawiliśmy na ćwiczenia równowagi, rzuty do celu i pokonywanie toru przeszkód. Każde dziecko poradziło sobie z zadaniami doskonale. Grupa Dzielne Rybki dobrze wiedzą, że ruch to zdrowie.

TĘCZA

Za oknem i w powietrzu czuć już wiosnę. Również nasze prace plastyczne są coraz bardziej wiosenne-kolorowe. Ćwicząc sprawność paluszków, dzieci wyklejały za pomocą plastelinowych kuleczek piękną różnobarwną tęczę. Zadanie z pozoru łatwe jednak dla grupy 3-latków było to nie lada wyzwanie. Na szczęście wszystkim udało się wykonać estetyczne prace, które zawisły na naszej przedszkolnej gablocie.

ART2YOU

Korzystając ze sprzętu multimedialnego w naszym przedszkolu mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu on-line wykonanym przez grupę Art2You pt. "Cztery żywioły". Utrwalaliśmy sobie czym są żywioły i poznawaliśmy nowe piosenki.

BIEDRONKA

Wiosna przynosi nam wiele możliwości na wykonanie twórczych prac plastycznych. Tym razem zgodnie z naszym tematem zajęć wykonywaliśmy piękne biedronki z rolek od papieru toaletowego. Efekt naszych prac były tak wielce zadowalający, że postanowiliśmy się nimi pochwalić i powiesiliśmy je na naszej przedszkolnej gablocie.

ŁOWIENIE RYBEK

Na dzisiejszych zajęciach ćwiczyliśmy sprawność percepcji wzrokowo-ruchowej. Skupiając nasz wzrok i angażując mieśnie naszych rąk próbowaliśmy łowić rybki. Przy okazji odkrywaliśmy właściwości magnesu.

MALOWANIE NA FOLII

W naszej grupie nie ma nic niemożliwego. Dziś nasze ławki stanęły do góry nogami. Wszystko po to, by dzieci poznawały nowe techniki i możliwości malowania. Dzisiejsze zajęcia plastyczne to najlepszy przykład na to, że nawet zwykłe malowanie farbami może być dla dzieci bardzo atrakcyjne i wręcz zdumiewające.

PANI WIOSNA

Kto kocha wiosne bardziej niż przedszkolaki? Ten czas kiedy robi się cieplej, kiedy można podziwiać budzącą się do życia przyrodę i bawić się w detektywów zbierających skarby natury- pierwsze oznaki wiosny, kiedy w końcu można w pełni korzystać z naszego przedszkolnego placu zabaw. Dlatego postanowiliśmy uczcić fakt nadejścia wiosny i wykonaliśmy w grupach piękną Panią Wiosnę, zdobiąc jej suknię kolorowymi kwiatami.

WIATRAKI

Wykonać wiatraki to jedno, ale móc je potem wypróbować na wietrze to jest dopiero frajda. Nasze wiatraki zdały egzamin i w zawrotnym tempie kręciły się gdy wiatr w nie dmuchał. Praca wykonana przez samego siebie daje ogromną satysfakcje naszym przedszkolakom.

KOLOROWE KWIATKI

Za oknem deszcz, ale u nas w przedszkolu już piękna wiosna. Dzieci wykonały kwiatki z kolorowego papieru. Prace dzieci od razu poprawiają humor wszystkim w przedszkolu. U nas już WIOSNA.

WIOSENNY KRAJOBRAZ

"Wiosna ach to ty..." - Wiosna to piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Słońce jest coraz wyżej, rozkwitają kwiaty i zwierzęta budzą się z zimowego snu. Za pomocą różnych form plastycznych nasze dzielne rybki stworzyły grupowo dwa piękne krajobrazy wiosenne.

JAJKA WIELKANOCNE

Przyszedł czas, kiedy wszyscy zaczynamy przygotowywać się do świąt Wielkanocnych. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie pomagają rodzicom w domowych przygotowaniach, ale także z radością tworzą niespodzianki dla rodzicow-Wielkanocne ozdoby.