Listopad 2020/2021

DESZCZ I DESZCZYK

Miesiąc Listopad grupa "Dzielne Rybki" zaczęła zajęciami o deszczu. Rano dzieci wspólnie obserwowali doświadczenie, które pozwoliło zrozumieć im, jak powstaje deszcz. Na zajęciach plastycznych wsłuchując się w rytm muzyki, dzieci malowały na kartce krople deszczu.

WYCINANIE

Jak wiadomo, Dzielne Rybki są najmłodszą grupą dzieci w naszym przedszkolu. Dlatego wiele czynności jest dla nas wyzwaniem i musimy uczyć się ich od podstaw. Jedną z nich jest wycinanie nożyczkami. Ucząc się poprawnego trzymania nożyczek, ostrożnie i z wielkim zaangażowaniem dzieci wycinały paski z kolorowego papieru. Było to dla 3-latków ogromną radością, ponieważ wycięte paski miały służyć do późniejszego stworzenia przez dzieci prezentu dla Świętego Mikołaja.

WIATR

Kontynuując pogodowy temat zajęć, dzieci z grupy 3-latków poznawały właściwości wiatru. Doświadczenie przygotowane przez nauczycielki przybliżyło dzieciom pojęcie wiatru oraz było doskonałym ćwiczeniem logopedycznym.

MASKI TEATRALNE

W drugim tygodniu Listopada dzieci zaczynają tygodniowy blok zajęć o tematyce teatru. Grupa Dzielne Rybki poznała wiele nowych pojęć oraz form wyrazu artystycznego. Na jednych z zajęć plastycznych dzieci wykonywały piękne maski, które później dumnie reprezentowały naszą grupę na przedszkolnej gablocie.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 Listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci długo czekały na ten dzień. Na zajęciach całą grupą stworzyliśmy dużego misia, którego zawiesiliśmy na naszej tablicy. Przy okazji misiowych zajęć dzieci uczyły się dzielić wyrazy na sylaby, liczyć do 5 i doskonalili sprawność motoryki małej przy wykonywaniu pięknych prac plastycznych. Na uwieńczenie tego wyczekanego dnia dzieci zostały obdarowane misiowymi opaskami.