Wrzesień 2020/2021

DZIELNE RYBKI - malują farbami.

Dzieci z wielkim entuzjazmem tworzą różnorodne prace plastyczne, tym razem w ich raczki trafiły kolorowe farby i pędzle.

PRACA PLASTYCZNA "LODY"

Na dworze piękna pogoda przypomina wszystkim o słonecznych, ciepłych, wakacyjnych dniach. Postanowiliśmy za pomocą pianki do goleni oraz farb przypomnieć sobie pyszne lody lodów.

ZABAWY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW.

W tak piękną pogodę milo spędzamy czas na przedszkolnym placu zabaw. Korzystamy z promieni słonecznej cieplej trawki, robimy babki z piasku, ale tez aktywnie korzystamy ze sprzętu terenowego oraz łapiemy banki.

DLA MAMY, DLA TATY

Chcemy, Wam Drodzy Rodzice pokazać jak milo spędzamy, czas w przedszkolu tworząc dla was piękne i różnorodne prace- "kwiatek dla Mamy i statek dla Taty".

Drogi Rodzicu,

Przygotuj swoje dziecko do pobytu w przedszkolu, aby łatwiej było dziecku zaadoptować się do nowych, nieznanych mu dotąd warunków przedszkolnych. Przed Państwem i przedszkolem intensywny czas zmian
i przygotowań. W związku z trwającą epidemią COVID – 19 prosimy o dostosowanie się do poniższych punktów oraz zaleceń, które ułatwią  nam wzajemną współpracę.

1. Zapraszamy na zebranie z rodzicami grupy 3 latków, które odbędzie się 1.09 (wtorek) o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej.
  2. W  pierwszym  tygodniu (1.09. - 4.09) prosimy aby dzieci do przedszkola przyprowadzać  nie wcześniej niż o godzinie  7:30 oraz odbierać w godzinach między 12:30 a 13:00.
  3. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora przedszkola w związku z trwającą epidemią dzieci przyprowadzane są przez rodziców do szatni. Rodzic w szatni rozbiera i przygotowuje dziecko do pobytu w przedszkolu. Z szatni dziecko odbiera pomoc wychowawcy
    i zaprowadza je do sali. Będzie to trudny czas zarówno dla Was Rodziców, dzieci oraz nauczycieli dlatego też prosimy o przygotowanie dziecka, a następnie o krótkie
    i stanowcze pożegnanie się z dzieckiem tak, aby obca osoba nie musiała, zabierać Państwu dziecka
    z ramion. Zapewnienie go o miłości i szybkim powrocie po dziecko do przedszkola.
  4. Przyprowadzając i odbierając dziecko z przedszkola prosimy o korzystanie z domofonu umieszczonego przy portierni i dzwonie pod numer 205.
  5. W szatni znajdą Państwo przygotowane dla każdego informacje dotyczące pomocy dziecku
    w adaptacji do przedszkola. Ta sama informacja umieszczona jest również na stronie internetowej przedszkola www.npssrumiaedupage.org w zakładce 3-latki – „Dzielne rybki”.
  6. Dzieci w związku z epidemią COVID – 19 NIE PRZYNOSZĄ  ze sobą do przedszkola żadnych przedmiotów!!
  7. W roku przedszkolnym 2020/2021 dzieci nie będą miały leżakowania, natomiast jeśli któreś z dzieci będzie potrzebowało snu w ciągu dnia, będę informować w trakcie roku i prosić o przyniesienie dla dziecka pościeli.
  8. Do przedszkola przychodzą tylko dzieci zdrowe bez żadnych objawów grypowych (katar , kaszel, gorączka). Dzieci z objawami chorobowymi nie będą wpuszczane na teren przedszkola.
  9. Bardzo prosimy na bieżąco śledzić aktualizowaną  stronę internetową. Na stronie przedszkola są zawsze umieszczane ważne i aktualne informacje dotyczące Waszych dzieci.
  10. Pierwszego dnia do przedszkola dzieci powinny przynieść podpisane: szczoteczki oraz pasty do zębów, worek materiałowy z ubraniami na zmianę (majtki, skarpetki, bluzka, spodnie, bluza) oraz kapcie na zmianę.
  11. Raz w miesiącu należy przynieść dla dziecka ręcznik papierowy  do wycierania rąk.
  12. Inne aktualności będę Państwu wysyłała na bieżąco za pomocą poczty elektronicznej: dzielnerybki@gmail.com

Pozdrawiam,

Wychowawca mgr Anna Siwik