Październik 2021/2022

Bal Wszystkich Świętych

W ostatni piątek miesiąca mieliśmy okazje radośnie świętować nadchodzące święta listopadowe. Dzieci ochoczo i z ogromnym entuzjazmem opowiadały o swoich patronach. O godzinie 11 wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej i zaczęliśmy naszą zabawę. Punktem kulminacyjnym naszego balu było zaprezentowanie naszych strojów. Wszystkie dzieci były nagrodzone gromkimi brawami za udział w balu oraz przygotowanie tak pięknych i pomysłowych strojów. Bal zakończyliśmy wspólną modlitwą w kaplicy.

Zajęcia rytmiczne

Dwa razy w tygodniu uczestniczymy w uwielbianych przez dzieci zajęciach rytmicznych. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej sali, która daje dzieciom mnóstwo możliwości do rozwijającej i twórczej zabawy.

Projekt różańcowy

Październik rozpoczęliśmy od realizacji projektu różańcowego. W każdy październikowy poniedziałek spotykaliśmy się na słówku w sali "Skowronków", aby oglądnąć fragment filmu o dzieciach z Fatimy. Dzieci ochoczo poznawały kolejne fakty z życia Łucji, Hiacynty i Franciszka. Również nasze katechezy miały akcent Maryjny. Motylkom najbardziej spodobała się ta, podczas której mogły przebrać się za Maryję.