Grudzień 2021/2022

Wigilia

Na niebie pierwsza gwiazda

Ogłasza nam nowinę

Że czas zasiąść do stołu

I rozpocząć Wigilię

Na stole opłatek biały

To chleb miłości doskonały

Z nim życzenia, przeprosiny

Pojednanie rodziny

Pod obrusem leży siano

Bo tak Jezusowi dano

O stajence przypomina

Gdzie się narodziła Dziecina

Wiele potraw na stole

Lecz nie myśl o rosole

Dziś barszczyk, grzybowa prym wiedzie

I rybki, w tym karp i śledzie

Zabawy w śniegu

Korzystając z pięknej, zimowej pogody grupa „Motylki” codziennie wychodziła na dwór żeby nacieszyć się śniegiem. Nasze zabawy na śniegu były przepełnione radością i mnóstwem ruchu. Po takich zabawach niemal wszystkie dzieci zasypiały na poobiednim leżakowaniu.

Ubieranie choinki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Pielęgnując tradycje i dbając o przedświąteczną atmosferę, w piątkowe południe wraz z dziećmi stroiliśmy choinkę. Jak co roku sprawiło to dzieciom ogromna radość. Z wielkim entuzjazmem i ze świąteczną muzyką w tle zdobiliśmy choinkę.

Kulig

Korzystając z pięknej zimowej aury Pan Marek zorganizował dzieciom kulig. Sprawił nam tym ogromną radość. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechy nie schodziły nam z twarzy do końca dnia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Niedługo po wizycie św. Mikołaja obchodziliśmy bardzo ważną uroczystość. 8 Grudnia w południe spotkaliśmy się wspólnie w kaplicy, aby świętować dzień Niepokalanego Poczęcia Maryi. Grupa Serduszek przygotowała muzyczną inscenizację, którą urozmaicili naszą modlitwę.

Mikołajki

Tradycyjnie 6 Grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Dzieci solidnie się na te odwiedziny przygotowały. Ugościliśmy św. Mikołaja piękną piosenką i tańcem. Po krótkiej inscenizacji św. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, a mama Wojtusia uwieczniała tę chwilę, robiąc piękne zdjęcia.

Karmnik

Korzystając z pięknej zimowej aury, poszliśmy zaobserwować, czy przy naszym karmniku latają jakieś ptaszki. Przy okazji dołożyliśmy troszkę ziarenek, aby ptaszki, które u nas zimują miały co jeść. Z ogromnym zaangażowaniem wkładaliśmy po parę ziarenek do karmnika. Będziemy starać się pamiętać o naszych małych przyjaciołach przez całą zimę.